Tacikistan
Tacikistan
Tacikistan > Türkiye Vizesi > Turistik Vize
Telefon

+90 212 970 02 88

info@yabancilar.org

Türkiye’ye turistik amaçlı olarak giriş yapmak isteyen umuma mahsus pasaport hamili Tacikistan Vatandaşları 90 gün süreyle vizeden muaftır. Dolayısıyla turistik vize başvurusunda bulunmaksızın Türkiye'ye turistik amaçlı giriş gerçekleştirebilir ve 90 günlük süreyi aşmadan Türkiye topraklarında kalabilirler. 

Ayrıca; Diplomatik Pasaport hamilleri Türkiye’ye yapacakları turizm amaçlı seyahatleri veya transit geçişlerinde 90 gün süreyle vizeden muaftır. Hizmet pasaportu hamilleri 60 gün ikamet süreli seyahatlerinde ve transit geçişlerinde vizeden muaftır. Bunlara ek olarak, hizmet pasaportu hamilleri ve bunların hizmet pasaportu hamili aile mensupları görevleri süresince vizeden muaftır. Ancak; Türkiye’de son 180 gün içerisinde toplam kalış süresinin 90 günü geçmemesi gerekmektedir.

Ek olarak; Tacikistan Pasaportlarının vize, vize muafiyeti veya ikamet izin süresinin bitiminden itibaren en az 60 gün geçerli olması aranır. Seyahat tarihinden başlayarak en az 6 ay geçerliliği olan bir pasaport sahibi olmanızı tavsiye ediyoruz.

Not: Deport durumu söz konusu olduğunda çalışma vizesi ile Türkiye’ye gelme ihtimalleri olmaktadır.

Vize şartlarına uygunluğunuzu öğrenmek, gerekli evrakların hazırlanması, başvuru ve uzman danışmanlık hizmetlerimizden yararlanmak için bize ulaşabilirsiniz.