Özbekistan
Özbekistan
Özbekistan > Türkiye Vizesi > Çalışma Vizesi
Telefon

+90 212 970 02 88

info@yabancilar.org

Özbekistan Vatandaşlarının Türkiye'ye çalışma amacıyla girebilmeleri için çalışma vizesine ihtiyaçları vardır. Normal şartlarda çalışma izni başvuruları, Türkiye içinden yapılacaksa gereken evrakın hazırlanması neticesinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na yapılmaktadır. Ancak çalışma izni başvurularının Türkiye dışından, yabancının kendi ülkesinden yapılması halinde ise bu başvurular Türk Konsolosluklarına yapılmalı ve çalışma izni belgeleri hazırlanarak çalışma vizesi alınmalıdır.

Özbekistan Vatandaşı Özbekistan'dan çalışma izni başvurusu yapmak isterse, işvereni ile imzalamış olduğu İş Sözleşmesi ile Türk Konsolosluğuna giderek vize başvurusunu yapar. Bu başvuru neticesinde Özbekistan Vatandaşına konsolosluktan bir referans numarası temin edilir. Bu referans numarasının aracı olarak tarafımıza iletilmesi ile çalışma izni başvuru işlemleri tamamlanır. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından onaylandığında Türkiye'de çalışma talebinde bulunan Özbekistan Vatandaşı, Türk Konsolosluğuna giderek çalışma vizesini alıp Türkiye’ye giriş yapabilir.

Daha fazla bilgi, gerekli evrakların hazırlanması, başvuru ve uzman danışmanlık hizmetlerimizden yararlanmak için bize ulaşabilirsiniz.