Libya
Libya
Telefon

+90 212 970 02 88

info@yabancilar.org

Whatsapp

+90 535 206 62 84

info@yabancilar.org

Türkiye’ye giriş yapmak isteyen Libya Vatandaşı umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir. Ancak; Libya Vatandaşlarından 12 yaşından küçük ve 65 yaşından büyük umuma mahsus pasaport hamillerinin Türkiye'ye yapacakları girişleri için 90 gün boyunca vize muafiyeti bulunmaktadır. Bu muafiyet süresinin 180 gün içerisinde toplam 90 günü aşmaması gerekmektedir.

Resmi pasaport hamilleri ise 180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydı ile Türkiye'ye girişlerde vizeden muaftır.

Schengen ülkeleri veya ABD, Birleşik Krallık, İrlanda geçerli vizesi veya geçerli ikamet iznine sahip olan umuma mahsus pasaport hamili Libya Vatandaşları, belirli şartları taşımaları koşuluyla, 30 güne kadar ikamet süreli tek girişli e-vize alabilirler. Bu durumdan faydalanabilen Libya Vatandaşları e-vize ile İnternet üzerinden yapacakları başvurunun sonuçlanması neticesinde Türkiye’ye giriş yapabilirler. Şartları taşımayan diğer Libya vatandaşların ise Türk Konsolosluklardan turistik veya ticari vize alması gerekmektedir.

Ayrıca; Libya Pasaportlarının vize, vize muafiyeti veya ikamet izin süresinin bitiminden itibaren en az 60 gün geçerli olması aranır. Seyahat tarihinden başlayarak en az 6 ay geçerliliği olan bir pasaport sahibi olmanızı tavsiye ediyoruz.

Vize şartlarına uygunluğunuzu öğrenmek, gerekli evrakların hazırlanması, başvuru ve uzman danışmanlık hizmetlerimizden yararlanmak için bize ulaşabilirsiniz.