Irak
Irak
Telefon

+90 212 970 02 88

info@yabancilar.org

Whatsapp

+90 535 206 62 84

info@yabancilar.org

Türkiye’ye giriş yapmak isteyen Irak Vatandaşı umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir. Resmi pasaport hamilleri 180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydı ile Türkiye'ye girişlerde vizeden muaftır.

Schengen ülkeleri veya ABD, Birleşik Krallık, İrlanda geçerli vizesi veya geçerli ikamet iznine sahip olan umuma mahsus pasaport hamili Irak Vatandaşları, belirli şartları taşımaları koşuluyla, 30 güne kadar ikamet süreli tek girişli e-vize alabilirler. Bu durumdan faydalanabilen Irak Vatandaşları e-vize ile İnternet üzerinden yapacakları başvurunun sonuçlanması neticesinde Türkiye’ye giriş yapabilirler. Şartları taşımayan diğer Irak vatandaşların ise Türk Konsolosluklardan turistik veya ticari vize alması gerekmektedir.

Ayrıca ; Irak Pasaportlarının vize, vize muafiyeti veya ikamet izin süresinin bitiminden itibaren en az 60 gün geçerli olması aranır. Seyahat tarihinden başlayarak en az 6 ay geçerliliği olan bir pasaport sahibi olmanızı tavsiye ediyoruz.

Vize şartlarına uygunluğunuzu öğrenmek, gerekli evrakların hazırlanması, başvuru ve uzman danışmanlık hizmetlerimizden yararlanmak için bize ulaşabilirsiniz.