Ekvador
Ekvador
Ekvador > İkamet İzni > Aile İkamet İzni
Telefon

+90 212 970 02 88

info@yabancilar.org

Türk Vatandaşları veya ikamet izni ile Türkiye’de kalan Ekvador Vatandaşları, eşleri ve çocukları ile birlikte aile ikamet izni başvurusunda bulunabilmektedir. Aile ikamet izni 3 senelik süre için verilmekte olup, uzatılabilmektedir. 

Aile ikamet izni başvurusu yapılabilmesi için Türk Vatandaşları veya ikamet izni ile Türkiye’de kalan Ekvador Vatandaşları ile o kişiyle beraber kalacak eş ve çocuklarının sahip olması gereken şartlar bulunmaktadır:

 • Türk Vatandaşı veya ikamet izni ile Türkiye’de kalan Ekvador Vatandaşlarının başvuru belgeleri tam ve doğru olmalı, geliri aile bakımı için iyi olmalı, ailesi için sağlık sigortası yaptırmalı, ailesi için uygun barınma koşullarını sağlamalı, suç işlememeli, adres kayıt sisteminde kaydı olmalı ve Türkiye’de herhangi bir ikamet izni ile en az 1 sene kalmalıdır.
 • Bunlara ek olarak; kişinin başvuru yapacak eşi ile beraber kalacaklarını gösteren emarelerin bulunması, evliliklerinin gerçek olması, eşinin 18 yaşından büyük olması gerekmektedir.

 

Aile ikamet izni başvurusu için hem Türk Vatandaşları veya ikamet izni ile Türkiye’de kalan Ekvador Vatandaşlarından hem de onunla beraber kalacak eş ve çocuklarından belge talep edilmektedir.

Başvuru yapacak Ekvador Vatandaşı eşten beklenen belgeler:

 1. İkamet izni başvuru formu
 2. Ekvador Pasaportu
 3. 4 adet fotoğraf (beyaz fonlu ve biometrik)
 4. Harç ve kart ücretlerinin ödendiğini gösteren dekont

Türk Vatandaşları veya ikamet izni ile Türkiye’de kalan Ekvador Vatandaşlarından beklenen belgeler:

 1. Pasaport 
 2. Türk Vatandaşı ise nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi
 3. Ekvador Vatandaşı ise ikamet veya çalışma izni belgesi
 4. Gelir düzeyini belirten belge
 5. Aile sağlık sigortası
 6. Evlilik cüzdanı
 7. Adli sicil kaydı
 8. Adres kayıt sistemindeki kayıt
 9. Türkiye’de bulunan ikamet adresini gösteren resmi belge
 10. 18 yaşından küçük çocuk varsa doğum belgeleri 

İkamet izni başvurusu için gerekli şartlara uygunluğunuzu öğrenmek, başvuru ve uzman danışmanlık hizmetlerimizden yararlanmak için bize ulaşabilirsiniz.