Birleşik Arap Emirlikleri
Birleşik Arap Emirlikleri
Telefon

+90 212 970 02 88

info@yabancilar.org

Türk Vatandaşları veya ikamet izni ile Türkiye’de kalan Birleşik Arap Emirlikleri Vatandaşları, eşleri ve çocukları ile birlikte aile ikamet izni başvurusunda bulunabilmektedir. 

Aile ikamet izni 3 senelik süre için verilmekte olup, uzatılabilmektedir. 

Aile ikamet izni başvurusu yapılabilmesi için Türk Vatandaşları veya ikamet izni ile Türkiye’de kalan Birleşik Arap Emirlikleri Vatandaşları ile o kişiyle beraber kalacak eş ve çocuklarının sahip olması gereken şartlar bulunmaktadır:

 • Türk Vatandaşı veya ikamet izni ile Türkiye’de kalan Birleşik Arap Emirlikleri Vatandaşlarının başvuru belgeleri tam ve doğru olmalı, geliri aile bakımı için iyi olmalı, ailesi için sağlık sigortası yaptırmalı, ailesi için uygun barınma koşullarını sağlamalı, suç işlememeli, adres kayıt sisteminde kaydı olmalı ve Türkiye’de herhangi bir ikamet izni ile en az 1 sene kalmalıdır.
 • Bunlara ek olarak; kişinin başvuru yapacak eşi ile beraber kalacaklarını gösteren emarelerin bulunması, evliliklerinin gerçek olması, eşinin 18 yaşından büyük olması gerekmektedir.

 

Aile ikamet izni başvurusu için hem Türk Vatandaşları veya ikamet izni ile Türkiye’de kalan Birleşik Arap Emirlikleri Vatandaşlarından hem de onunla beraber kalacak eş ve çocuklarından belge talep edilmektedir.
Başvuru yapacak Birleşik Arap Emirlikleri Vatandaşı eşten beklenen belgeler:

 1. İkamet izni başvuru formu
 2. Birleşik Arap Emirlikleri Pasaportu
 3. 4 adet fotoğraf (beyaz fonlu ve biometrik)
 4. Harç ve kart ücretlerinin ödendiğini gösteren dekont
 5. Türk Vatandaşları veya ikamet izni ile Türkiye’de kalan Birleşik Arap Emirlikleri Vatandaşlarından beklenen belgeler:
 6. Pasaport 
 7. Türk Vatandaşı ise nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi
 8. Birleşik Arap Emirlikleri Vatandaşı ise ikamet veya çalışma izni belgesi
 9. Gelir düzeyini belirten belge
 10. Aile sağlık sigortası
 11. Evlilik cüzdanı
 12. Adli sicil kaydı
 13. Adres kayıt sistemindeki kayıt
 14. Türkiye’de bulunan ikamet adresini gösteren resmi belge
 15. 18 yaşından küçük çocuk varsa doğum belgeleri 

İkamet izni başvurusu için gerekli şartlara uygunluğunuzu öğrenmek, başvuru ve uzman danışmanlık hizmetlerimizden yararlanmak için bize ulaşabilirsiniz.