Almanya
İstanbul Almaya Ofisi

+90 0212 999 88 77

almanya@yabancilar.org

Değerli ziyaretçilerimiz, web sayfamızı ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Almanya Konsoloslukları, Schengen vize başvuru evraklarında değişiklik yapabilmektedirler. Konsoloslukların talep ettiği güncel evrak listesine ulaşmak için Almanya Vize Merkezi temsilcilerimizi arayın. Bizi aradığınız takdirde sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Vize Merkezi temsilcimiz ihtiyacınız olan güncel evrak listesini size e-posta yoluyla gönderecektir.

Vize Merkezi, Almanya vizesi başvurularında vize danışmanlık firması olarak bireysel ve kurumsal olarak hizmet vermektedir.  Vize Merkezi'nin hiçbir şubesi telefon, e-posta ya da SMS yoluyla yapılan bilgilendirmelerden herhangi bir ücret talep etmemektedir.

Almanya Turistik Vize Başvuru Evrakları nelerdir?

* Değerli Ziyaretçilerimiz, vize başvuruları için beyan edeceğiniz evraklarınızın güncel tarihli olduğundan emin olunuz!

1- Pasaport (Almanya seyahatinizin dönüş tarihi sonrası en az 3 ay geçerli olmalı)

2- 2 adet biometrik Yeni fotoğraf (3,5x4,5 cm ölçülerinde, beyaz fon üzeri)

3- Ek gelir belgeleri

* Kira sözleşmesi, tapu, araç ruhsatı fotokopileri varsa)

4- Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği

* Aile ve adres bilgileri içeren / Evli bayanlar kızlık soyadlarını içeren belgelerini de temin etmeyi unutmamalıdır.

5- Kimlik ön ve arka yüz fotokopisi

6- Kişi yabancı uyruklu ise

* En az 6 ay geçerli TC ikamet izni ve çalışma izni fotokopisi

7- Almanya Schengen vize başvuru formu 

* Vize başvuru formunuzu eksiksiz bir şekilde doldurarak ıslak imzalı olacak şekilde beyan ediniz. Başvuru formunda ''Schengen alanına ön gördüğünüz giriş tarihi'' bölümüne yazılacak tarihler vizenizin başlangıç tarihini oluşturmaktadır. Lütfen bu bölümü dikkatli bir şekilde doldurunuz.

8- Seyahat Sağlık Sigortası - Orjinal belge

* 30.000 € teminatlı Uluslararası geçerli poliçe seyahat tarihinizden bir gün önce başlayıp, bir gün sonra sona ermelidir. 

- Uluslararası geçerli seyahat sağlık sigorta poliçelerinizi kurumumuzdan temin edebilirsiniz. Sigorta işlemleriniz için Çağrı Merkezimizi arayın. 

9- Hotel ve Uçak bileti ön rezervasyonları

* Satın alımı yapılmış Hotel ve Uçak bileti konusunda Kurumumuzun bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Başvuru öncesinde herhangi bir ön rezervasyon yapmanız durumunda temsilcilerimizi bilgilendirmenizi rica ederiz. Lütfen vize başvuru işlemleriniz sonuçlanmadan satın alma işlemlerinde bulunmayınız.

10- Güncel banka hesap dökümü

* Son 3 aylık, en az 4.000 TL bakiyesi olan, kaşe, ıslak imza ve banka imza sirküleri ile birlikte temin edilmiş.

 * Aile fertlerine sponsor olacak kişilerin Banka hesap özetinde sponsor olacağı her kişi için ek olarak 4.000 TL bakiye daha bulundurması gerekecektir. Her bir başvuru sahibi için bulunması gereken minimum tutar; 4.000 TL'dir.

11- Kişi Serbest meslek sahibi veya bir şirkete danışmanlık hizmeti veriyorsa;

*  Noter onaylı iş sözleşmesi (Orjinal belge sunulmalı)