Almanya
İstanbul Almaya Ofisi

+90 0212 999 88 77

almanya@yabancilar.org

Almanya Konsoloslukları, Schengen vize başvuru evraklarında değişiklik yapabilmektedirler. Konsoloslukların talep ettiği güncel evrak listesine ulaşmak için Almanya Vize Merkezi temsilcilerimizi arayın. Bizi aradığınız takdirde sizlere yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Vize Merkezi temsilcimiz ihtiyacınız olan güncel evrak listesini size e-posta yoluyla gönderecektir.

Vize Merkezi, Almanya vizesi başvurularında vize danışmanlık firması olarak bireysel ve kurumsal olarak hizmet vermektedir.  Vize Merkezi'nin hiçbir şubesi telefon, e-posta ya da SMS yoluyla yapılan bilgilendirmelerden herhangi bir ücret talep etmemektedir.

Almanya Aile, Akraba, Arkadaş Ziyareti vizesi gerekli evraklar 

* Değerli Ziyaretçilerimiz, vize başvuruları için beyan edeceğiniz evraklarınızın güncel tarihli olduğunda emin olunuz!

Başvuru sahibinin hazırlaması gereken şahsi evraklar;

1. Pasaport

2. 2 adet biometrik Yeni fotoğraf (arka fonu beyaz 35x45 cm ölçülerinde)

3. Kimlik ön ve arka yüz fotokopisi

4. Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği

* Aile ve adres bilgilerini içeren belgeye ek olarak evli bayanlar kızlık soyadını içeren diğer belgeyi de temin etmeleri gerekmektedir.

5. Orijinal Davet yazısı

* Almanya belediyesi onaylı belge, posta ile temin edilmelidir.

6. Banka hesap özeti

* Son 3 aylık, en az 4.000 TL bakiyesi olan kaşe, ıslak imza ve banka imza sirküleri ile birlikte temin edilmelidir.

7. Kişi Yabancı uyruklu ise

* En az 6 ay geçerli TC ikamet izni ve Çalışma izni fotokopisi

8. Schengen vize başvuru formu 

* Vize başvuru formunuzu eksiksiz bir şekilde doldurarak ıslak imzalı olacak şekilde beyan ediniz. Başvuru formunda ''Schengen alanına ön gördüğünüz giriş tarihi'' bölümüne yazılacak tarihler vizenizin başlangıç tarihini oluşturmaktadır. Lütfen bu bölümü dikkatli bir şekilde doldurunuz.

9. Seyahat sağlık sigortası - Orijinal belge

* 30.000 € teminatlı Uluslarası geçerli poliçe seyahat tarihinizden bir gün önce başlayıp, bir gün sonra sona ermelidir. 3 Aylık davet yazısı temin etmiş başvuru sahiplerinin 3 ay geçerli seyahat sağlık sigortaları poliçelerini temin etmeleri gerekecektir.
* Uluslararası geçerli seyahat sağlık sigorta poliçelerinizi kurumumuzdan temin edebilirsiniz. Sigorta işlemleriniz için Vize Merkezi temsilcimizi arayın.